Відмовтеся від кави в одноразових стаканчиках!

Відмовтеся від кави в одноразових стаканчиках!

Торбинки-мандаринки працюють в напрямку повернення до «багаторазового» мислення. І як простий перший крок можна відмовитись від одноразових стаканчиків для кави та напоїв на підтримку багаторазових склянок і термочашок.

Дехто вважає, що одноразові стаканчики екологічні, але це зовсім не так. Щоб папір міг безпечно стикатися з їжею, це повинна бути первинна целюлоза, тобто зрубане дерево. І все заради стаканчика, який прослужить кілька хвилин!

Всередині такий виріб покритий поліетиленом. Це називається композитний матеріал - суміш з різних матеріалів. У світі взагалі мало які композитні матеріали переробляються. У Великобританії є 2 заводи, які переробляють одноразові стаканчики, але і там це близько 2% від загального їх обсягу.

Крім усього цього, стаканчики займають величезний обсяг в сміттєвозах, тому на перевезення витрачається більше палива. І все для того, щоб довезти ці вироби до полігону, де вони будуть нескінченно довго лежати.

Дослідження говорять, що каву п'ють близько 75% українців. Якщо щодня брати одноразовий стаканчик, то ціна цієї звички в рік буде дорівнювати 365 псевдобумажних стаканчиків. А це 21 кілограм деревини, 340 літрів води, витрачених при виробництві та 2,5 кг пластикових відходів.

Якщо помножити ці цифри на відсоток населення нашої країни, що вживає каву, то при одностайній відмові від одноразових стаканчиків ми зможемо зберегти: 11,5 мільярдів цих самих стаканчиків, або ж 0,6 мільйона тон деревини, плюс приблизно 11 мільярдів літрів води. До того ж 79 тисяч тон сміття не опиниться на полігоні. Вражає?

Отже одноразові стаканчики - абсолютно безглузда і бездумна трата природних ресурсів. Окремо потрібно зупинитися на кришці. Вона зроблена з полістиролу і при контакті з гарячим напоєм виділяє канцерогенний стирол. Ні для кого не секрет, що пластик - небезпечний матеріал, тим більше в масштабах планети. При безграмотному використанні він може заподіяти багато лиха.

Загалом, Торбинки-мандаринки рекомендують ходити в кафе і пити напої там із старих добрих керамічних або скляних чашок. Або - якщо ви хочете забрати напій з собою чи кафе наливає тільки в одноразові - використовувати свою термочашку або термос.

Фотографія «кава з собою» - улюблений сюжет в соціальних мережах. Він повинен відійти в небуття, якщо ви екофрендлі і вам не байдуже.

Думайте про планету. Дійте сьогодні.

#торбинкимандаринки #еколайфхак

Ваші коментарі

Lourdes Blakely
18.08.2022
World's Best Neck Massager Get it Now 50% OFF + Free Shipping! Wellness Enthusiasts! There has never been a better time to take care of your neck pain! Our clinical-grade TENS technology will ensure you have neck relief in as little as 20 minutes. Get Yours: https://hineck.shop Sincerely, Lourdes Відмовтеся від кави в одноразових стаканчиках!
Nichol Woodcock
15.08.2022
World's Best Neck Massager Get it Now 50% OFF + Free Shipping! Wellness Enthusiasts! There has never been a better time to take care of your neck pain! Our clinical-grade TENS technology will ensure you have neck relief in as little as 20 minutes. Get Yours: https://hineck.shop Enjoy, Nichol Відмовтеся від кави в одноразових стаканчиках!

Додати коментар