ТОП-10 фільмів на екологічну тематику

ТОП-10 фільмів на екологічну тематику

ТОП-10 фільмів, які розпалять вашу любов до природи 

 

 Кіномистецтво неодноразово привертало увагу до проблеми шкоди, що завдається людиною нашій планеті. Вашій увазі десять фільмів на цю тему, які #Торбинкимандаринки рекомендують до перегляду.

 

1. «Дім».

Особливість цього фільму полягає у тому, що він заборонений у 39 країнах світу за своє безкомпромісне відкриття правди про те, як виробництво та масове споживання виснажує культури світу і забруднює середовище. Голос за кадром розповідає про екологічну катастрофу, яка загрожує планеті. За 18 місяців знімальна група побувала в 53 країнах світу. Більша частина фільму була знята з гелікоптера, тобто так, що все приховане можна було побачити, як на долоні. Режисером виступив Ян Артюс-Бертран, а продюсером – Люк Бессон.

 

2. «Аватар».

Назва фільму, у індуїстському релігійному вченні, означає втілення Бога, який приходить у світ, щоби донести знання до людей. Картина розповідає про населену планету, що немає особливого технічного прогресу, зате місцеві мешканці піклуються один про одного і природу, аж допоки не прилітають земляни, щоб загарбати їх дім. Фільм «Аватар» став найкасовішим фільмом в історії. На 2022 і 2024 роки режисер Джеймс Кемерон готує два продовження.

 

3. "Нічні рухи".

Один з найцікавіших фільмів незалежного американського кіно останніх років. «Нічні рухи» розповідає про екологічних активістів, які готують теракт на греблі. Фільм піднімає етичне питання: чи можливо моральне обгрунтування насильства? Режисер Келлі Райхардт не дає відповіді, але створює на цю тему чудовий драматичний трилер з мальовничими зйомками нічних пейзажів Орегона. А ще за участю трьох прекрасних акторів - Дакоти Феннінг, Джессі Айзенберга і Пітера Сарсгаарда.

 

4. «Океани».

Стрічка Жака Перрена, французького режисера, який має статус Кавалера «Ордену Почесного Легіона», найвищої державної нагороди у Франції, за вагомий внесок у кінематограф. Зйомки, до яких були залучені міжнародні військові та природничі організації, велись на території 54 країн світу. Картина розкриває буденне життя підводного царства, показує красу та витонченість морських створінь.

 

5. "Принцеса Мононоке".

Майстер японського анімаційного кіно Хаяо Міядзакі відомий як великий шанувальник природи. У всіх його фільмах захист навколишнього середовища є найважливішою темою. І «Принцеса Мононоке» - не виняток. Своє натхнення для створення фільму Міядзакі черпав в лісах Якушіма і в горах Сіраки-Санчи. Ця епічна казка про протистояння природи і цивілізації - черговий шедевр великого Міязакі - до глибини душі зворушує своєю поезією і красою.

 

6. «Незручна правда».

Фільм отримав два «Оскари» і демонструє далеко не найкращі сторони проблеми глобального потепління, що його ігнорують політики, керівники промислових підприємств та енергетичні корпорації . Головний герой фільму - колишній віце-президент США Альберт Гор. Він роз'яснює, чим небезпечні наслідки потепління в найближчому майбутньому і чому необхідно обмежити зростання викиду в атмосферу вуглекислого газу, викликаного діяльністю людини.

 

7. "ВАЛЛ-І / WALL-E".

Науково-фантастичний анімаційний фільм режисера Ендрю Стентона про апокаліптичне майбутнє Землі. Люди покинули планету, на якій через величезну кількість неперероблених побутових відходів стало неможливо жити і переселилися на великий космічний корабель. На планеті залишаються маленькі роботи, які намагаються переробити тонни сміття, які залишилися від людей. Але в один прекрасний день робот ВАЛЛ-І знаходить зелений паросток. Дуже зворушливий мультик.

 

8. "Крізь сніг".

Ще один науково-фантастичний фільм, знятий талановитим корейським режисером Пон Чжун Хо. Цей фільм досить песимістичний. Після невдалого експерименту на Землі наступає льодовиковий період, і єдині вижили люди - це ті, кому вдалося сісти в спеціальний поїзд довжиною 1001 вагон. Фільм чудово поєднує блискучі екшн-сцени з соціальною та екологічною проблематикою. В 2020 році компанія Netflix випустила серіал на основі цього фільму, який продовжив підняту тематику.

 

9. "Завтра" (Demain).

Документальний фільм 2015 року розповідає про людей, які пропонують дії і рішення проблеми зміни клімату. Це рідкий випадок, коли фільм не розповідає, як все погано, а намагається знайти по світу різні проекти, які намагаються виправляти ситуацію і робити добре. Можливо тому цей фільм і став одним із найпопулярніших документальних фільмів в Європі за останні роки.

 

10. «Вільна енергія Тесли».

Українське документальне кіно, яке показує життя Сербського винахідника Николи Тесли, що за розмахом своїх технологій та ідей, випередив своє століття на багато років вперед. Геніальний інженер, мав за справу свого життя, впровадження зони вільної, для всіх людей, енергії. На жаль, безкоштовне споживання ресурсів, не сподобалось інвесторам його проектів. В наші часи, компанії, які займаються розробкою альтернативних джерел енергії, починають переймати досвід талановитого вченого.

 

ЗА МАТЕРІАЛАМИ САЙТІВ ECOTOWN ТА PLATFOR.MA

 

Думайте про планету. Дійте сьогодні.

Ваші коментарі

Chadwick Tallent
18.08.2022
World's Best Neck Massager Get it Now 50% OFF + Free Shipping! Wellness Enthusiasts! There has never been a better time to take care of your neck pain! Our clinical-grade TENS technology will ensure you have neck relief in as little as 20 minutes. Get Yours: https://hineck.shop Best Wishes, Chadwick ТОП-10 фільмів на екологічну тематику
Alisa Peebles
15.08.2022
World's Best Neck Massager Get it Now 50% OFF + Free Shipping! Wellness Enthusiasts! There has never been a better time to take care of your neck pain! Our clinical-grade TENS technology will ensure you have neck relief in as little as 20 minutes. Get Yours: https://hineck.shop Sincerely, Alisa ТОП-10 фільмів на екологічну тематику
Євген
02.06.2021
fsggfsdgdfsgdsf

Додати коментар